Restorani külastatavus võib tõusta märgatavalt kui on loodud harmoonia sisekujunduse ning personalile valitud ametiriiete vahel. Seega mida peaksite silmas pidama vormiriiete valikul toitlustuse töötajale?

Iga restoraniomaniku suurimaks sooviks on rahulolevad kliendid. Selle saavutamiseks on oluline jätta oma söögikohast hea esmamulje. Professionaalse ning kvaliteetse impressiooni loomise üks oluline osa on ametiriiete valik restorani personalile.

Kokariided

Kokad võiksid kanda koheselt äratuntavaid ja ühes stiilis tööriideid, mis on vastavuses hügieeni- ning tervisekaitse nõuetega. Simon Jersey disainitud kokariided just sellised ongi.

Oleme kokajakid, kokapüksid ning kokajalanõud disaininud lihtsasti hooldatavateks: seega vähem triikimist ning kõik tooted, k.a jalanõud on masinpestavad. Lisaks sellele on riided ajas vastupidavad: disainitud vastu pidama kiiretele ja pikkadele tööpäevadele, aastast aastasse.

Meie valikust leiate klassikalised kokajakid kuumakindlate nööpide või trukkidega, mugavad kummivärvli või paelkinnitusega kokapüksid. Enamus mudelid sobivad nii meestele kui naistele.

Avatud köök

Kui tegemist on avatud köögiga, kus kliendile on nähtav kokkade tegevus, peaks kokkade riietus olema esinduslikum ja sulanduma teenindajate ametivormiga.

Võiks kanda näiteks lihtsat ühevärvilist tuunikat, mugavaid kummivärvliga pükse ning peale panna mõne silmatorkava põlle.

Kuna kokatöös on oht riideid rohkem määrida soovitame meie ühevärvilisi pikki põllesid, mis võiksid olla näiteks samas värvigammas teenindajate põlledega.

 

Kokariiete valik erineva stiiliga toidukohtadesse

Kui tegemist on näiteks itaalia restoraniga ja te keskendute traditsioonilisele toitudele, võiksid kõik kokad kanda pikki triibulisi ülaosaga põllesid, mis annab õhkkonnale külalislahke ilme ja muudab kokad äratuntavaks ning professionaalseks.

Teenindajatel võiksid seevastu kanda heledama triibuga denim põllesid, mis muudaks restorani üldmulje ühtlaseks. Kuid miks mitte ka kokkadega samasuguseid musta-valge triibulisi põllesid, mida on saadaval ka taskutega.

High-end restoranis võiksid kokad kanda midagi tavapärasest teistsugust valgetele või mustadele kokariietele. Soovitame valida meie Denim kokajakid, mida on saadaval nii meestele kui naistele.

Kokkade teistsugune ning stiilne väljanägemine aitab külastajal luua meeldejääva kogemuse ning klient tuleb parema meelega teie toidukohta tagasi.

Vabama stiiliga boheemlaslikku kohvikusse võiks valida silmatorkavate mustritega ruudulisi pükse ning ühevärvilise kvaliteetse polosärgi.
Must põll ülaosaga sobib riiete kaitsmiseks ning ühtlustab köögitiimi veelgi. Teenindajad võiks ruudulise stiili jätkamiseks kanda suurte ruutudega särke ning lõuend-kangast põllesid.

 

Teenindajate ametiriided

Restoranis on väga oluline, et teenindajatel oleks seljas ühesugune, kliendist eristuv, puhas ja korrektne riietus. Klienditeenindaja riietus peaks olema kooskõlas toidukoha üldise konseptsiooni ja interjööriga.

Põllede valik teenindajatele

Kui teenindajal on lubatud kanda oma riided, tuleks kindlasti kasutada mõnda ühevärvilist põlle, mis teeb nende kliendist eristamise kergemaks.
Meie esiosaga pikkade põllede või lühikeste põllede valikust leiab iga kohvik ja restoran enda sisekujundusega sobiva värvivariandi.

Teenindaja ametiriiete valik erineva stiiliga toidukohtadesse

Casual -dining toidukohatadele sobivad hästi mandarin kaelusega pluusid, mida on saadaval nii denim-stiilis kui ka klassikalise musta või valgena, pikkade või lühikeste varrukatega. Mandarin pluuse ja särke on saadaval nii meeste kui naiste mudeleid.

Need pluusid paistavad silma oma omapärase disainiga, luues vaba ja sõbraliku atmosfääri unustamata professionaalsust, milles kliendid on valmis rohkem raha kulutama.

Tipptasemel restorani sobivad hästi meie non-iron särgid meestele ja pluusid naistele, mida on samuti saadaval nii lühikeste varrukatega soojemaks ajaks ning pikkade varrukatega külmemateks perioodideks.

Non-iron pluusid teeb eriliseks asjaolu, et need ei vaja triikimist, samas on need mugavast ja õhku läbilaskvast materjalist. Seega võite olla kindlad, et teie töötajad näevad alati korrektsed välja, isegi kui tööriiete hooldamine on nende isiklikuks hooleks jäetud.

Kui soovite oma teenindustaseme viia järgmisele tasemele, soovitame pluuside juurde valida meie kvalieetsed tviid vestid, mida on saadaval erinevates värvitoonides nii meestele kui naistele.

Vabama stiiliga kohvikutesse ja bistroodesse soovitame meie denim- stiilis teksaspluusesid ning öösidega põllesid, mida on saadaval nii pikki kui lühikesi.

Öösidega põlled on valmistaud kvaliteetsest ka kauakestvast lõuendkangast, mis teeb nendest sõna otseses mõttes tööloomad. Lisaks sellele on neid lihtne hooldada, ning stiiline väljanägemise teie kohvikus on alati tagatud!

 

Positiivne esmamulje

Teenindajad on esimesed, kes kohtuvad teie klientidega, seega nendele selga valitud vormiriietest loob klient omale esmamulje teie ärist.

Kuna taotluseks on siinkohal kindlasti positiivse esmamulje, aitab näiteks ülikonnas või triiksärgi/ lipsuga kelner luua intelligentse, kõrg- kvaliteetse ning turvalise esmamulje.
Seevastu polosärgis, ruudulise triiksärgi ja denim-põllega teenindaja jätab sõbralikuma, vabama ning boheemlasliku impressiooni.

Klienditeenindajad on osa toitlustuskoha olemusest ja väljanägemisest, seega restorani omanikena mõelge hästi läbi, millist imagot te luua tahate!

Meie professionaale müügitiim saab olla teile abiks õigete vormiriiete valikul oma restorani teeninduspersonalile, seega küsige julgelt nõu ja abi!